• Maetu otsing


  • Kalmistu otsing


Valmis Tallinna Siselinna kalmistut tutvustav raamat
02/22/2013
Tallinna Keskkonnaamet sai aasta algusel valmis Siselinna kalmistu rikkalikku kultuuriajalugu tutvustava raamatuga „Siselinna kalmistu - Tardunud igavik Tallinna südames“, mis loob võimaluse iidse Tallinna tutvustamisel avardada teadmisi ka kalmistukultuuri ja matmistavade kohta ja on üheks osaks meie pärandkultuurist.

Raamat on pehmes köites, mida on jalutuskäigu ajal mugav käes kanda. Varustatud rikkalikult värviliste fotodega, mis on spetsiaalselt ainult selle raamatu jaoks pildistatud ja kalmistu skeemiga, kuhu on kantud kõik olemasolevad hauaplatsid. Raamatu lõpus on eraldi väljatoodud koostamisel kasutatud allikate loetelu. Sisukorrast saab teada millisel leheküljel millist kalmulist tutvustatakse.

Tavakasutajal on võimalik raamatuga tutvuda ja soovi kohaselt see endale tasuta väljatrükkida kalmistute kodulehelt http://www.kalmistud.ee/Tallinn, KASULIKKE VIITEID all Tardunud igavik Tallinna südames

Erilist tänu väärivad nii teksti autor proua Mare Kask kui fotode ja kujunduse autor Rainar Krubel. Tänu nende pingutustele saame väga hea ülevaate Siselinna kalmistu ajaloost ja võimaluse omal käel tutvuda seal asuvate mälestistega.

 Siselinna kalmistu rajamist alustati 1772. aastal pärast Katariina II poolt välja antud ukaasi, mis keelas matmise kirikutesse ja nende lähedusse. Tänane kalmistu koosneb kahest eri aegadel asutatud surnuaiast. Endine õigeusuliste tuntud Aleksander Nevski kalmistu on rajatud 1775. aastal ja mitu aastakümmet hiljem avatud luteriusuliste Vana-Kaarli kalmistu. Tänaseks on kalmistu suurus veidi üle 17 hektari.