• Maetu otsing


  • Kalmistu otsing


Tallinna kalmistutel akteeritakse 2014. aastal 186 hooldamata hauaplatsi
10/01/2014

23. septembril vaatas komisjon üle Tallinnas Siselinna, Hiiu-Rahu ja Rahumäe kalmistul 2013. aastal hoiatussedeliga märgistatud 246 hooldamata hauaplatsi. Akteeritud hauaplatside nimekirjaga on võimalik tutvuda meie kodulehekülje rubriigis akteeritud hauaplatsid Siselinna, Hiiu-Rahu ja Rahumäe kalmistul või kalmistu kontorites esmaspäevast reedeni kell 9.00-16.00.

 Komisjon selgitas välja, et 42 hauaplatsi 246-st hooldamata hauaplatsist olid korrastatud ja kustutati hooldamata hauaplatside nimekirjast, kuid 186 hauaplatsi olid jätkuvalt hooldamata ning komisjon otsustas need hauaplatsid akteerida.

Tallinna kalmistute kasutamise eeskirja järgi on hooldamata hauaplats rohtunud või võsastunud ja hauakivid on muutunud loetamatuks. Samuti kui matmisplatsi piirded on oluliselt sammaldunud, läbi roostetanud ja lagunenud ning hauaplatsile kogunenud prahist on ilmne, et seda ei ole pikka aega hooldatud. Akteeritud hauaplats antakse taaskasutusse, kui viimasest matusest on möödunud vähemalt 20 aastat.

 Tallinna Kalmistud on välja saatnud teavituse akteerimisest kõigile kasutajatele, kelle ajakohased kontaktandmed on registris ja ühe kuu jooksul on kõigil võimalus teavitusele reageerida ja hauaplats korrastada ning anda kalmistule teada oma soovist jätkata hauaplatsi kasutamist. Enamikul hooldamata hauaplatsidest puuduvad ajakohased kasutajate kontaktandmed kalmisturegistris, sest viimane matus on toimunud aastakümneid tagasi ning taotlust lepingu sõlmimiseks ei ole esitatud.