• Maetu otsing


  • Kalmistu otsing


Tallinna Kalmistud pere langetab sügavas leinas pea Rein Rebase mälestuseks.
02/19/2015

13. veebruaril lahkus meie seast igavikuteele kauaaegne Tallinna Kalmistud koostööpartner ja AS SpinTek juhatuse esimees Rein Rebane.

Reinu lennukatest ideedest ja oskusest näha asju suurelt sündis palju tänases Tallinnas kasutatavatest infotehnoloogilistest lahendustest, nende seas ka kalmistute infosüsteem Haudi. Esimesena hakkas infosüsteemi kasutama Tallinn ning tänaseks kasutatakse infosüsteemi erinevates valdades ja linnades kogu Eestis. Reinu eestvedamisel alustati kultuurilooliste haudade esiletõstmist ja avalikkusele informatsiooni kättesaadavaks tegemist, tänaseks on Tallinnas sellised hauaplatse pea 900.

Rein Rebasest jääb igaveseks jälg kalmistute arengulukku Tallinnas ja mujal Eestis. Väga kõrgelt hindavad tema algatusi kalmistusüsteemis Eesti sugupuu uurijad ja kultuuriloo huvilised inimesed. Samuti on tänu Reinu algatustele muutunud töö kalmistutel palju lihtsamaks ja efektiivsemaks.

Kahjuks lõpetas selline ootamatu lahkumine nii mõnegi uue ja huvitava laheduse sündimise. Langetame sügavas leinas pea Rain Rebase mälestuseks.

 

Meie südames ja mõtetes oled Sa ikka meie keskel.

   Tallinna Kalmistud